teisipäev, 2. mai 2023

Aprill 2023

 Aprillis külastati noortekeskust 302 korda ja keskmiselt külastas noortekat 19 noort päevas.

Aprillis toimus meil kolm kokandusringi, kus valmistati väga erinevaid toite: tagurpidi õunakook soolakaramelli ja tuhksuhkruga, mõnusalt mahlane makaronisalat ja suus sulav Pealinna kook. Lisaks tavapärastele kokandusringidele valmistasid kaks noort koos kokandusringi juhendajaga vaheajal Tõstamaa Keskkooli Erasmus+ projekti Poola külalisetele õhtusöögi, milleks oli: seasisefilee ahjukartuli ja salatiga ning brownie koos vaniljejäätise, karamellikastme ja marjadega. No me ei väsi ütlemast, et meie noored kokad on nii tublid ja teevad süüa suurima hea meelega! Ja muidugi tuleb see kõik neil ka väga hästi välja!

Aprilli alguses toimus meil äge veebikoolitus 14+ noortele: "Visuaalne mõtlemine ja lihtsustamine", mida viis läbi koolitaja Kati Orav. Koolituse käigus saime nippe, kuidas olla loovam mõtleja jne... Noortele meeldis koolitus väga ja üks tütarlaps ütles, et ta juba proovis kasutada antud nippe ka koolis. 

Enne munadepühi meisterdasime mõned jänesed wc-paberirullidest ja joonistasime-värvisime ka niisama jäneseid. 🐇 Peale pühi aga värvisime noortekas lausa neljas erinevas tehnikas mune: punase sibula koortega, kleepsudega, siidilipsudega ja poest ostetud värvidega. Kõik tulid omamoodi vahvad ja need munad, mis süüa kõlbasid, koksiti katki ja söödi ära! 😁

Kuu keskel toimus Tõstamaa Rahvamaja sünnipäev ja selle raames oli kõigil huvilistel võimalus tulla noortekeskusesse sünnipäeva-kaarte meisterdama. 

20. aprillil läksime koos nelja noorega Paikuse Avatud Noortekeskusesse ehk PaNoKe'sse. Vaatasime seal ringi (neil on väga suur noortekas😄), uurisime nende tegemiste kohta ja poisid käisid sõitmas tõukeratastega. Seejärel läksime Paikuse Kooli, kus toimus Pärnumaa noortebändide konkurss- Paikuse Music Splash 2023, mida korraldas PaNoKe. Kõik osalenud bändid olid nii ägedad- kõik noored olid nii julged ja tublid! 👍

Kuu lõpus oli koolivaheaeg ja noortekeskus oli selle puhul avatud kahel päeval tavapärasest kauem. Mängisime noortega kaarte, malet, piljardit ja käisime ka jalutamas, sest ilmad olid nii mõnusalt soojad! Üks päev sattusid meile külla ka noored Kihnust. Väga tore, et nad said meie juures aega veeta ja teistsuguseid asju näha ning mänge proovida! 

Selline põnev aprillikuu saigi läbi ja nüüd ootab ees juba loodetavasti soojem maikuu...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar