Kolmapäev, 5. veebruar 2020

VEEBRUAR 2020


31. jaanuar - 1. veebruar 
Toimus noorteka ööbimine
"Kunas järgmine ööbimine on?" küsisid uniste nägudega noored täna hommikul. Hm, seekordne pole veel läbi saanud, kui juba "nõutakse" järgmist.
Mida kõike me siis tegime, et noorteka ööbimised nõnda popid on?
Ragistasime ajusid äraarvamismängus. Võitja Jens Siig. Jooksime mööda Tõstamaad ring, hingasime värsket õhku ja täitsime fotojahis antud ülesandeid. Võit läks jagamisele kahe võistkonna "KCJK" ja "RICOTOORIUS" vahel. Mängisime Kahooti, mille koostas Merili Adler. Küsimused oli enamjaolt noortekeskuse ajaloo kohta. Võitja Karmo Kuristik, II koht Keitlyn Kaal ja III koht Kevin Päästel. Südaöösel vaatasime filmi meie rahvuskangelasest Ott Tänakust. Värske õhk ikkagi väsitab, sest kell neli varahommikul vajusid kõigi noorte silmad oma "pesades" mõnusalt kinni. Kui hommikune omlett tomati ja maitsva suitsuvorstiga söödud, asusime kõik vaikselt koduteele. Aitäh Kaimo Adler, suitsuvorst oli ülimaitsev!
Järgmise korrani noored! Sellises sõbralikus, abivalmis ja toetavas seltskonnas on tore!


6. veebruar 
Mängisime Bingot
Taarakast sai sai noorte poolt kogutud pudelitest täis ja aeg oli bingot mängida. Hoiame looduse puhtana!

6. veebruar
Tõesti ei mäleta, millal viimati nõnda maitsvat magushaput kana mekkida sai! Vist mõni aasta tagasi, kui mu tütar köögis "möllas" ja seda valmistas...üks tema lemmiktoitudest on see...
Kokandusringi poolt valmistatud kana sõna otseses mõttes sulas suus! Kaste porgandi, tomati ja paprikaga, kuhu oli lisatud vürtse ja maitseaineid nõnda palju, et nende üles lugemisel ajal läheb issanda päike juba ammu looja, oli lihtsalt võrratu!
Üks koka paberitega lapsevanem, kes oma lapsele noortekeskusesse järele tuli, sai veel poti põhja jäänust ägeda maitseelamuse ja tema hinnang oli, et noorte poolt valmistatu on vaat, et parem kui mõne päälinna tipprestorani oma.
Nii ägedad ja motiveerivad kiidusõnad Marekile ja noortele kokkadele!


7. veebruar
Tegude kalender ütleb tänase päeva kohta: Tee näomaaliing ja seda me ka teeme

11. veebruar
Külas Pärnu Noorte Vabaajakeskuse Tugila spetsialist Jaana Kokk

13. veebruar
Noorte õppepäev Raba5 skatepargis oli sel korral veidi erilisem, võib öelda, et veidi pidulikum. Täpselt aasta tagasi, sõbrapäeval, asusime treenerite Valevi ja Teele valvsa pilgu all selle ekstreemsusega tutvust tegema. Eredalt on meeles Karmo reaktsioon, kui ta seisis skatepargi kõige kõrgema rambi serval "Ekkkeeee... mina siit küll alla ei sõida!" Kahtlejaid oli teisigi....aga juba varsti oli kõik teisiti! Õpiti, sõideti, kukuti, plaasterdati haavu, kukuti jälle....aga harjutamine teeb meistriks ja oh seda rõõmu, kui järjekordne ramp vallutatud sai või keeruline trikk õnnestus! Äge on seda arengut noorsootöötajana kõrvalt jälgida olnud.
Tänud Pärnu Linnavalitsusele ja Raba5 skatepargile, kelle koostöö tulemusel noortele mõeldud kehalise kasvatuse tundi põnevamaks tegev projekt sündis.
Tänu sellele projektile saame oma ekstreemseid huvisid arendada 2020 aasta lõpuni.
Ilma Raba5 skatepargita ei oska Tõstamaa noored enam kuidagi olla.

lusat sõbrapäeva kõigile!

14. veebruar
Täna kaunistasime puidust südameid, mis riputasime seinale. Vinget sõbrapäeva!!!

19. veebruar
Kahoot on online - mäng, mis paneb proovile mängija teadmised ja reaktsioonikiiruse.
Tänasel kahoodi kolmapäeval mängijaid just väga palju ei olnud, kes aga kohale olid tulnud, nautisid mängu täiel rinnal. Ajude ragistamist saatis mõnus vastastikune huumor ja kerge tögamine valede vastuste andmise eest. Vahva oli...ja targemaks saime jälle!
Aitäh Merili Adlerile, kes mängujuhi rollis täna oli! Sa said suurepäraselt hakkama!


20. veebruar
Toimus iga neljapäevane kokandusring.
Kas nende noorte kokkade hulgas on tulevane presidendi vastuvõtu peolaua eest vastutav peakokk?
Igatahes valmisid suupisted küll pidulikule peolauale sobilikud!
Maitsev oli see kõik!


20. veebruar
Käisime täna Lõpel, naabritel külas. Mitte lihtsalt nii sama vaid Lõpe noortetoa 1. sünnipäevapeol. Ülilahe oli!
Sai korralikult tantsu vihtuda, maitsvat sünnipäevatorti mekkida, vanade sõpradega kohtuda ja uusi leida...."kirss tordil" aga oli hetkel noori hullutava artisti AG esinemine, mis ühtki noort, kaasa arvatud ühtki noorsootöötajat oma esinemisega külmaks ei jätnud.
Aitäh, Lõpe noored, vahva sünnipäev oli!
Palju õnne veel kord!
Tänud bussijuht Arvole, kes meie sünnipäevaseltsonda turvaliselt peole ja koju tagasi sõidutas!


25. veebruar
Jess! Noortekeskuse solitaire turniir sai edukalt lõpetatud!
Veidi eriliseks tegi selle võistluse see, et kui muidu figureerivad võitjatena meie turniiride esikolmikutes noormehed, siis seekord pani oma "sõna maksma" hoopis kiire reaktsiooniga tragi tütarlaps.
TULEMUSED:
I koht Merili Adler
II koht Robin Müür
III koht Mark - Sander Salk
Aitäh Sulle, Rainer Juurik! See oli Sinu idee, et selline võistlus meie noortekas sai toimuma

Keskmiselt külastas noortekeskust päevas 31 noort


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar