Teisipäev, 11. aprill 2017

Märtsis oli tunda esimest korda kevadelõhna

Nii nagu veebruariski oli märtsis kuu keskmine külastajate arv 30. Toimekas kuu algas 7. märtsil kell 17.00 Tõstamaa noortevolikogu koosolekuga, kus arutleti heategevusõhtu ja lastekaitsepäeva teemadel. 8. märtsil kell 15.15 oli bingo AINULT naistele ning poisid valmistasid vahvleid tüdrukutele.

14. märtsil rääkisime meie enda emakeelt ja 15.-16. märtsil meisterdasid osad noored meie koolile infosilte Suunajale. 17. märtsil oli tähtaeg noortekeskuse koolivaheaja laagrisse registreerimisel ja samal päeval oli ka valla lauluvõistlus mõisas. Märtsikuu suurimaid üritusi oli 21.-23. märtsil koolivaheaja laager "Meil on tore". See algas 21. märtsil 2017 kell 12 ja lõppes 23. märtsil 2017 kell 12.00. Toimumiskohaks oli Tõstamaa Avatud Noortekeskus. Laagris oli 16 noort vanuses 7-14 ning 4 vabatahtlikku abilist – Sireta Jürgens, Laura Jõe, Kuldar Juurik ja Kristjan Sireli. Laagri esimesel päeval olid sportlikud tegevused – Olümpia. Toimusid võistkondlikud kui ka individuaalsed võistlused rahvamaja suures ja väikeses saalis. Õhtul oli kontsert, kus noored ise esinesid ja parimate autasustamine. Teisel päeval valmistusid noored moešouks. Külla tuli Tiina Sahtel, kes rääkis riiete disainimisest ja näitas enda tehtud töid. Tiina oli ka suureks abiks noorte enda ideede mõtlemisel ja teostamisel. Peale lõunasööki külastasime mõisas kostüümide näitust ja hakkasime valmistuma moešouks. Moešou teema oli Taaskasutus ja iga tiim pidi vähemalt kaks kostüümi tegema. Õhtul oli rahvamaja laval noorte endi mõeldud riieteesemete esitlus ja natukese aja pärast ka autasustamine. Kõik said midagi põnevat. Viimasel päeval võtsime rahulikult – sõime hommikusööki, muljetasime, koristasime ja läksime sõbralikult kõik oma koju. Noorte tagasiside oli positiivne ning enamus küsisid: „Millal on järgmine laager?“. Laager sai korraldatud edukalt tänu abilistele – Zeena, kes aitas noori toitlustada; Sireta, kes aitas esimesel päeval olümpiat korraldada; Laura, kes aitas moešoul ja selle ettevalmistamisel ning suured tänusõnad Kristjanile ja Kuldarile, kes kõik laagripäevad kohal olid ja aitasid. Vaata pilte!
Märtsikuu lõpus saime positiivse vastuse Tõstamaa noortekeskuse projektile (Tõstamaa Avatud Noortekeskus ja seal toimuvad tegevused, vahendid atraktiivsemaks ja mitmekesisemaks ning tunnustame ka neid noori, keda tunnustatakse vähe või mitte üldse) Avatud Noortekeskuste projektikonkursil. Meie projekti toetab Eesti Noorsootöö Keskus. Varsti on meil võimalik noortekeskusesse osta projektor, erinevaid mänge (noolemäng ja lauamängud), köögitehnikat (lauapealne pliit ja mikser), kaableid bändiruumi ja kleebiseid noortekeskuse logoga. Samuti saame piljardilauale uue kanga ning noortele kaks uut põnevat kogemust – Von Bombi õpituba ja Pärnu vangla külastus toimekatele noortele. Tulevad põnevad tegevused, seega jälgi reklaami!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar